Astrid Uhrenholdt Jacobsen
www.astridjacobsen.com
Hjem Nyheter Om Astrid Samarbeidspartnere Resultater Linker Gjestebok I media

Vi forflytter oss til siste destinasjon

2009-01-02

Sprinten i Nove Mesto var egentlig et skritt i riktig retning. Selv om jeg ikke fikk betydelig bedre plassering enn i Praha, sitter jeg igjen med en bedre følelse.

Jeg var bedre ut fra start, og turte å utfordre skikkelig. Så får jeg svi litt for det i siste bakken, der jeg blir stiv og det meste stopper opp. Men den kapasiteten er jeg ganske trygg på at kommer etter hvert. At jeg begynner å få litt mer fart i kroppen er jeg mer fornøyd med. Det kan komme til gode allerede i neste renn!

Etter skirenn ble det tid til dusj, pakking og mat før vi kastet oss på veien igjen. I Praha ble det tid til et middagsstopp. Litt før midnatt sjekket vi inn på hotellet i München. I dag var det bare å stå opp og sette seg i bilen igjen. Etter totalt 900km i bil er vi nå på plass i Val de Fiemme. Her går de to siste etappene av Touren. I morgen er det 10km fellesstart i klassisk stil, med innlagte spurter underveis. De gir 15, 10 og 5 sekunder bonus til de 3 raskeste. Det blir sikkert hard kamp om disse, men vi får prøve å fordele dem blant damer i rød dress ;-)

For min del er det ingenting å kjempe om i sammendraget. Det var heller ikke derfor jeg dro ned hit. Jeg har fått god konkurransetrening, og får forhåpentligvis en formstigning i etterkant. Marit er nr 3 i sammendraget, bak den finske duoen bestående av Aino Kaisa Saarinen og Virpi Kuitonen. Det blir spennende å se om de klarer å samarbeide eller blir de argeste konkurrentene. Bak jager italienske Arianna Follis.
 

dot



I media:

Copyright © 2008 - Astrid Uhrenholdt Jacobsen.
Nettstedet er laget av Nettinfo AS med CustomPublish CMS.